Každý kryt na mobil má své plus a mínus, nebudeme si nalhávat, že existuje jen jeden nejlepší typ a všechny ostatní jsou bezcenný brak. Ať už zvolíte jakékoli řešení, vždy se jedná o kompromis, a to jak u krytů a pouzder ve vyšších cenových relacích, tak i u těch nejlevnějších.
Klasika v podobě pouzdra typu textilní ponožky nebo koženková pouzdra– mobil se do nich vkládá shora, výhodná je dokonalá bariéra před poškozením přístroje, který je uvnitř uzavřen, ale před každým použitím se musí vysunout a pouzdro někam odložit. To také často překáží a stává se, že při zabrání do hovoru jej také někam odložíme a pak jej pracně hledáme.
Silikonový zadní kryt– velmi časté řešení u smartphonů, které je zajímavé zejména pro různé možnosti barev a motivů. Zároveň dobře chrání přístroj před poškrábáním, samozřejmě kromě displeje, který by měl být navíc opatřen buď originální průhlednou fólií, anebo tvrzeným sklem. Dobře se drží v ruce, není nutné kryt neustále odklápět, a také nepřekáží.
Pevné plastové zadní kryty– podobají se silikonovým krytům, avšak jde o pouhý skelet z polypropylenu nebo polyetylenu. Ten sice velmi dobře chrání před poškrábáním, ale hůře snáší pády na zem. Při pádu totiž může dokonce prasknout, a spolu s ním i samotný přístroj.
Dva v jednom– dnes velmi oblíbené a nejčastěji poptávané typy krytů. Jedná se o silikonový zadní kryt, který je připevněný k flipovému pouzdru, připomínajícího tvar knihy. Pokud je výrobek správně zvolený, perfektně dosedá a chrání telefon ze všech stran, a to i při pádu na zem z menší výšky. Nevýhodou je pak otevírající se část flipu, která může překážet při psaní a telefonování. Xiaomi Redmi 6A obal Módní mobildva v jednom je jeden z nejprodávanějších výrobků tohoto druhu.
Flip – některá flipová pouzdra se vyrábí s držákem na telefon v podobě plastového klipsu, který přístroj sevře ze dvou stran. Nevýhodou tohoto řešení je nestabilita uvnitř pouzdra, a pokud jde o příliš slabou pružinu klipu, může přístroj z krytu při náhodném zatlačení vypadnout.